Programsız skype şifre kırma

by Msn aç on 13 Temmuz 2013

Bu günkü yazımızda sizlere programsız olarak skype msn şifresi kırma yöntemlerini açıklamaya çalışacağız.
Kolay ve anlaşılır olarak skype msn şifresinin nasıl kolay çalındığına ve şifrenizi koruma yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Şifre kırma şifrenizi korumanın yollarını açıklamadan önce skype şifre kırma programları hakkında bilgi vermeye çalışalım.

Hangi programla skype şifresini kırarım

Açıkçası bu soruyu cevaplamak çok zor . İmkansız değil şifre kırıcı programlarla şifre kırmak ancak imkansıza yakın. 256 üstü 256 yiyorsa kırınız.

256 bit şifrenin kırılabilmesi için süper bilgisayarların aylarca yıllarca hiç durmadan çalıştırıp şifreyi tahmin etmesi demektir. Böyle bir imkanınız varsa şifre kırabilirsiniz. ayrıca skype belirli bir denemeden sonra kullanıcıyı bloke edeceği için şifreyi deneyerek bulmanız yıllar alacaktır.

En kolay şifre kırma yöntemi hangisi

En kolay şifre kırma yöntemi kırmak istediğiniz şifreyi tahmin etmektir. Hiç etine sütüne karışmadan programlarla uğraşmadan, üstün zekanızı kullanarak zahmetsizce şifreyi elde etmiş olursunuz.  Eğer şifresini kırmak istediğiniz kullanıcı şifresini 123456 654321  111111 gibi basit mantık şifreleri oluşturmuşsa bunları tahmin etmeniz hiç te zor olmaz sanırmım. Bu noktada dikkatinizi bir şeye çekmek isterim. Şifrelerinizin kırılmasını çalınmasını istemiyorsanız yukarıda ifade ettiğimiz  gibi basit şifreler oluşturmayınız. Şifreleriniz biraz daha zor olsun.

Biraz daha zor bir şifre kırma yöntemi

Şifreyi tahmin edemiyorsunuz yada tahmin ettiğiniz şifrelerden hiç birisi doğru çıkmaz ise diğer bir yöntem skype kullanıcılar hesap açarken oluşturdukları skype gizli sorusunun cevabını tahmin etmektir.  Bu tür yerlere üye olurken kullanıcılar genellikle basit sorular ve basit cevaplar verdiklerinden şifreye oranla gizli sorusunu ve cevabını tahmin etmek biraz daha kolaydır.

Kırılmaz şifre nedir ?

Dünya üzerinde kırılmaz şifre diye birşey yoktur kırılması zor şifre vardır, oluşturduğunuz şifreleri tahmin edilmesi zor ve kırılması zor şifreler oluşturursanız sizinde şifrelerinizi kimse çalamaz.

 

2 Responses to “Programsız skype şifre kırma”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>